В мисливських угіддях Житомирщини закінчується облік чисельності мисливських видів диких тварин

 

Відповідно до Доручення голови Житомирської ОВА від 12.12.2024 № 7798/2-24/35, щодо проведення обліку мисливських видів диких тварин та птахів у мисливських угіддях Житомирської області у 2025 році спеціалістами Департаменту екології та природних ресурсів Житомирської ОВА, Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства проводився облік диких мисливських тварин на території мисливських угідь області.

Так, спільно зі спеціалістами філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» проведено облік диких мисливських тварин на території мисливських дільниць № 1 (Баранівська) Зеремлянське лісництво Баранівського надлісництва та № 8 (Коростенська) Богунське лісництво Коростенького надлісництва.

Облік проводився декількома методами з мінімальним турбуванням диких тварин, а саме: візуальним спостереженням тварин на маршрутах, за допомогою фото- та відеопасток, на місцях зимових скупчень та підгодівлі.

Можна зробити висновки, що з кожним роком, на території мисливських угідь області, іде тенденція до значного зростання поголів’я мисливських видів ратичних тварин як: козулі європейської та оленя благородного. Чисельність зайця-русака залишається сталою і залежить від багатьох факторів: чисельність хижака, несприятливі погодні умови, вплив сільськогосподарських заходів при обробітку ґрунту. В північній частині області збільшилась чисельність такого хижака, як вовк, а присутність лисиці червоної фіксується по всій області. Разом з тим обліковуються також і червонокнижні види тварин та птахів, як лось, рись, орябок, тетерук та глушець, чисельність яких з року в рік коливається.

На сьогоднішній день, відповідно до рішення ради оборони Житомирської області, ряд користувачів мисливських угідь, з метою недопущення поширення вірусу африканської чуми свиней на території мисливських господарств, провели регулювання чисельності дикого кабана, що призвело до незначного зменшення його поголів’я.

 

 

IMG_20250210_142255